Velkommen til Studieturen 2025, som arrangeres i samarbeid med Kollektivforum og Kollektivtrafikkforeningen.
I løpet av turen vil vi blant annet få høre om kollektivplanlegging og -utvikling i Porto, intermodal billettering, innføring av hydrogen drevet BRT-løsning, Metro og Light Rail og hvordan Porto jobber for å styrke kollektivtransportens konkurransekraft og attraktivitet mm.
Det er rift om plassene på våre studieturer og vi anbefaler at du sikrer deg plass ved å bestille så snart som mulig. Påmeldingsfristen er 7. mars 2025 (merk. i 2024 ble turen fulltegnet i februar mnd.)
Turen koster 8.400,- kr eks. mva. for medlemmer og 9.900,- kr eks. mva. for ikke-medlemmer.
Med medlemmer menes ansatte i medlemsorganisasjoner og fylkeskommuner se kollektivtrafikk.no/medlemmer eller kollektivforum.no/medlemmer
Prisen dekker:
NB: Deltagere bestiller reise selv.
Bindende påmelding.
Avbestillingsregler:
Ved avbestilling før 7. april refunderes 50% av beløpet, etter 7. april er det ingen refusjon.
Hvorfor delta? Målet med studieturen er å bidra til faglig inspirasjon, kompetanseheving og nettverksbygging. Gjennom studieturen 2025 vil dere få god innsikt i hvordan kollektivsystemet i Porto fungerer, hvordan man går frem for å planlegge et robust og bærekraftig tilbud for fremtidens behov, og hvordan kollektivtransporten og mobilitet er knyttet opp mot byutviklingen fra strategisk til operasjonelt nivå.
Hvordan komme seg til Porto?
F.eks. fly til Porto:
For spørsmål ta kontakt med:
Elisabeth Helene Berge, epost: elisabeth.helene.berge@kollektivtrafikk.no, tlf.: 930 89 454
Gry Rustad Pettersen, epost: gry.rustadpettersen@toi.no, tlf.: 913 13 345